Filmy teatr, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje teatr, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

II Wojna Światowa. Niemcy okupują Warszawę. Aktorzy w jednym z teatrów przeżywają ciężkie chwile. Na dodatek muszą ukrywać oficera brytyjskiego, który został wysłany do Polski z tajną misja. W tym czasie Warszawę odwiedza sam Hitler. Ma być gościem na jednym z przedstawień teatru.
Serial opowiada o przygodach pułkownika Krzysztofa Dowgirda oraz jego wiernego wachmistrza na tle dramatycznej walki o utrzymanie Prus Książęcych przy Polsce w drugiej połowie XVII wieku. Ziemie te pozostawały w lennej zależności od Rzeczypospolitej od 1525 r., kiedy to Albrecht Hohenzollern sekularyzował państwo zakonne i złożył w Krakowie hołd królowi polskiemu. W XVII wieku na mocy traktatów welawsko–bydgoskich Prusy przypadły elektorowi brandenburskiemu. Osnową scenariusza serialu stały się burzliwe dzieje pułkownika Ludwika Kalkstein–Stolińskiego, który stanął na czele opozycji przeciwko elektorowi Fryderykowi Wilhelmowi.
Powikłane losy dwóch kobiet, które muszą walczyć przeciwnościami rzucanymi im przez los. Teresa i Linka występują razem w kabarecie, gdy ten upada, muszą szukać pracy w prowincjonalnym miasteczku. Tam nie zagrzewają długo miejsca, ponieważ teatrzyk nie wytrzymuje próby czasu, a Linka nie występuje z powodu ciąży. Zastanawia się nad jej przerwaniem, jednocześnie planując powrót do Warszawy, gdzie pozostał ojciec dziecka.


Dyrektor teatru ma kłopoty z wystawieniem nowej sztuki autorstwa młodego dramaturga. Gwiazda teatru nie może się zdecydować, którą zagrać rolę, główny amant żąda podwyżki, a dyrektor faworyzuje swą przyjaciółkę. Premiera nieuchronnie zmierza ku katastrofie. Na szczęście jest ktoś, kto może uratować spektakl. Tym kimś jest suflerka.
Akcja dzieje się w czasie stanu wojennego. Młody, utalentowany aktor, Jan Małecki, nie chce opowiadać się po żadnej ze stron i nie ma zamiaru mieszać się w toczące się wokół historyczne wydarzenia. Doświadczony rodzinnymi zawirowaniami w przeszłości (ojciec - partyjny dygnitarz, a brat – oficer SB) wybiera ucieczkę do Szwecji, udaremnioną w ostatniej chwili. Mimo woli, na przekór swoim zasadom, zostaje bohaterem opozycji…
„Mocny człowiek” to psychologiczny dramat ukazujący kolejne etapy moralnego upadku artysty. Główny bohater – Henryk Bielecki – jest typem człowieka dążącego za wszelką cenę do sławy i bogactwa. Morduje podstępnie swojego przyjaciela, pisarza, i wydaje jego rękopisy pod własnym nazwiskiem.
Dyrektor teatrzyku rewiowego „Czerwony Młyn” dostaje komorniczy nakaz zajęcia majątku teatralnego. Zjawia się z pomocą tajemniczy nieznajomy, inżynier Fred Kampinos. Zostaje współwłaścicielem teatrzyku. Zaczyna od remontu piwnic, skąd chce przeprowadzić podkop do pobliskiego banku. Aby to ukryć, Fred przygotowuje wystawną premierę.
Wincenty Poziomka, lekkoduch, ma duże problemy z utrzymaniem. Prowadzi szkołę rewiowo-filmową, ale nie jest to wystarczające źródło dochodów. Los się do niego uśmiecha, ponieważ otrzymuje spadek - połowę sklepu. Na miejscu zastaje piękną pannę Helenkę, w której z miejsca się zakochuje. Okazuje się jednak, że właścicielką drugiej połowy sklepu jest kilkuletnia Basia.
Adwokat Mazurkiewicz stara się o rękę Sabiny, ona kocha się we Władziu Mąckim, on z kolei jest zauroczony aktorką kabaretową Kamillą. Do całej sprawy wtrąca się dodatkowo rodzina Mąckich, w rezultacie czego dochodzi do dużego zamieszania.
Pan Dodek, stary aktor estradowy, stara się o przydział działki. Na ulicy spotyka go początkująca dziennikarka, której zwierza się, jakie miał trudne dzieciństwo. Wsiada do taksówki, której kierowcą jest stary znajomy Felek (Józef Kondrat). U kierownika urzędu opowiada o przedwojennych perypetiach zawodowych, gdy był marynarzem, monterem samochodowym, właścicielem sklepu, kelnerem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…