Filmy samobójstwo, modelka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, modelka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W mieście zaniepokojonym demonstracjami politycznymi pani dziennikarka fotograf, Barbara (Monica Vitti), poznaje młodego nieznajomego. Michele (Pierre Clémenti) należy do grupy terrorystycznej, która stara się go zabić, ponieważ odmówił wykonania zadania, popełnienia morderstwa.
Rozgrywająca się we współczesnym Londynie akcja filmu śledzi losy dwóch braci, którzy rozpaczliwie próbują poprawić swój los. Jeden z nich jest nałogowym hazardzistą, który narobił długów i których teraz nie jest w stanie spłacić. Drugi zakochał się w pięknej aktorce, którą niedawno poznał. Obaj pilnie potrzebują gotówki, dlatego bracia wikłają się w sytuację, która doprowadza do straszliwej tragedii.

Dzikie historie

7,4
8,0
Szalona komedia, której bohaterami jest sześć osób mówiących światu „dość!”. Modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałów wybuchowych i panna młoda – każda z tych osób pochodzi z zupełnie innego świata i pozornie nic ich ze sobą nie łączy. Jednak wszyscy będą musieli zmierzyć się ze stresującą sytuacją, jedną z tych, które każdy z nas przeżywa każdego dnia: gadatliwy pasażer na miejscu obok, niespodziewane spotkanie z kochanką męża, bezduszny urzędnik, kolejne spóźnienie do domu z pracy, pirat drogowy... W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, tych sześcioro postanawia przechytrzyć system i walczyć o siebie! Nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością, a szaleństwem.


Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".
Pracujący dla łowiącego sensacje tygodnika fotograf znajduje zwłoki starego człowieka i na własną rękę prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci.
Grace bardzo chce iść na studia. Nie dostaje jednak kredytu studenckiego, ponieważ jej mama, zablokowała jej karty. Dziewczyna zaczyna więc pracować w parku wodnym. Poznaje tam bogatego chłopaka Doriana, który został tam przymusowo wysłany przez rodzinę. Ponieważ oboje chcą zmienić swoją sytuację, postanawiają razem handlować narkotykami.
Druga Wojna Światowa, okupowana Francja, stary rzeźbiarz (w tej roli wybitny francuski aktor Jean Rochefort), znajduje na rynku w swoim miasteczku młodą, piękną uciekinierkę z obozu. W zamian za dach nad głową proponuje jej pozowanie do jednej ze swoich rzeźb. Pomimo dzielących ich różnic, sztuka sprawia, że tych dwoje zaczyna łączyć szczególna więź złożona z zachwytu, fascynacji, podziwu dla urody i mądrości. Hipnotyczny obraz, będący niczym więcej jak czystą pochwałą piękna. W jednej z głównych ról zobaczymy dawno nie widzianą włoską gwiazdę kina - Claudię Cardinale.
Autentyczna historia awangardowej amerykańskiej fotografki Diane Arbus (Nicole Kidman). Sławę zyskała dzięki serii zdjęć portretujących outsaiderów. W 1971 roku Diane popełniła samobójstwo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…