Filmy wakacje, na podstawie książki, nastolatek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wakacje, na podstawie książki, nastolatek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Adaptacja filmowa powieści Kornela Makuszyńskiego. Początek lat trzydziestych ubiegłego wieku. Adam Cisowski – inteligentny siedemnastolatek nazwany przez swych kolegów „Szatanem” – ma niezwykłą wprost zdolność do rozwiązywania zagadek. Dzięki bystrości umysłu „odkrył” m.in. sposób odpytywania uczniów przez nauczyciela historii. Pełen podziwu dla zdolności Adasia profesor Gąsowski zaprasza na wakacje młodzieńca do swej rodzinnej posiadłości w Bejgole na Wileńszczyźnie. Jego zadaniem będzie wyjaśnienie dziwnych zdarzeń, których rodowód sięga epoki napoleońskiej. Czy młodemu detektywowi uda się rozwikłać tajemnicę sprzed lat?
Podczas lotu samolotem do Nowego Jorku nastoletnia Sarah czuje się bardzo źle. Na wakacjach z rodzicami mdleje na środku ulicy i umiera wkrótce po zawiezieniu w szpitalu z powodu zarazy. Starając się zachować tą wiadomość w tajemnicy przed społeczeństwem, komisarz ds. epidemii - dr Nora Hart - musi znaleźć każdego, kto miał z kontakt z Sarah...
Adaptacja przygodowej powieści dla młodzieży Adama Bahdaja. Poldek Wanatowicz i Janusz Fąferski są ciotecznymi braćmi. Pierwszy – pomysłowy i żądny przygód. Drugi – fajtłapowaty maminsynek , którego wszyscy nazywają „Duduś”. Zbliżają się wakacje. Chłopcy mają wyjechać nad morze. Okazuje się, że ojciec Poldka nie może ich odwieźć, więc powierza tę misję ciotce… Chłopcy mają wyruszyć w podróż sami. Na dworcu kolejowym stwierdzają, że chyba zgubili pieniądze na bilety. Zrozpaczony Duduś chce wracać do domu. Przedsiębiorczy Poldek postanawia, że pojadą nad morze autostopem…


Akcja serialu rozgrywa się w jednej z warszawskich kamienic, w latach 60. XX wieku. Głównymi bohaterami są dwie zaprzyjaźnione rodziny – Jankowscy i Kamińscy – a każdy odcinek jest poświęcony jakiemuś wydarzeniu z ich codziennego życia.
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.
Gimnazjaliści Felix, Net i Nika przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Felix (Kamil Klier) jest młodym wynalazcą, Net (Maciej Stolarczyk) znakomicie zna się na komputerach, a Nika (Klaudia Łepkowska) ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im Manfred (głos Cezarego Pazury), program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni oraz nadzwyczajne umiejętności pomogą im wyjść cało z największych opresji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…