Filmy dwudziestolecie międzywojenne

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dwudziestolecie międzywojenne. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bardzo poczytny pisarz kryminałów Charles (Dan Stevens) zmaga się z twórczą blokadą i zbliżającym się terminem oddania kolejnego skryptu. Jego idealna druga żona Ruth (Isla Fisher) zrobi wszystko, żeby spełnić swoje najskrytsze marzenia o wyjeździe do Hollywood. Rozpaczliwe poszukiwanie inspiracji przez Charlesa doprowadza go do Madame Arcati (Judi Dench), medium, która została ogłoszona oszustką. Kobieta zostaje zaproszona na domowy seans spirytystyczny. Po tym wydarzeniu wszyscy dostają więcej, niż się spodziewali, gdy Arcati przypadkowo przywołuje ducha zmarłej pierwszej żony Charlesa: ognistą i zazdrosną Elvirę (Leslie Mann), która postanawia zabić Charlesa, aby mogła spędzić z nim wieczność. To prowadzi do coraz bardziej komicznego i śmiertelnego trójkąta miłosnego.
Pierwowzorem scenariusza jest powieść Wacława Bilińskiego "Koniec wakacji". Sierpień 1939. Incydenty na granicach. Ernst Hoffman, młody żołnierz Wermachtu, nocą potajemnie przekracza granicę. Kiedy prosi o wysłuchanie pułkownika wojska polskiego, ten mniema, że to kolejna niemiecka prowokacja. Utwierdza go w tym przekonaniu informacja o rychłym rozpoczęciu wojny, jaką mu przekazuje młody Niemiec. Czy Ernst Hoffman rzeczywiście jest dezerterem, który ucieka ze swojego kraju, bo nie chce mieć nic wspólnego z tym, co się tam dzieje?


Wczesne lata dwudziestego wieku. Stara gospodyni jest umierająca. Jej syn cały dzień pracuje w polu, więc zatrudnia kobietę, która opiekuje się chorą. W umowie postanowiono, że kobieta otrzyma pieniądze ryczałtem. Zależy jej więc na rychłej śmierci podopiecznej. Ta ponura sytuacja odsłania ludzkie słabości. Gdzie tkwi diabeł - czyżby w ludzkiej naturze?
Opowieść o Witoldzie Pileckim, który w akcie wyjątkowej odwagi dobrowolnie poszedł do KL Auschwitz, aby utworzyć tam struktury konspiracyjne, a następnie po 947 dniach pobytu uciec. Żołnierz KG AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, który po 1945 r. nie zaprzestał walki i stworzył na terenie kraju ruch niepodległościowy, skierowany przeciwko sowietyzacji kraju. Aresztowany przez UB i po głośnym procesie zamordowany w 1948 r. w więzieniu mokotowskim. Filmowa opowieść koncentruje się na przedwojennym okresie życia Witolda Pileckiego, gdy w latach 1926 - 1939 gospodarował w rodzinnym majątku Sukurcze w powiecie lidzkim. Swojego ojca Witolda wspominają dzieci Andrzej i Zofia Pileccy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…