Obyczajowy 2002

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 14 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres roku, który znacząco może wypłynąć i zmienić nasze życie. Przekonał się o tym Robert Layton (Rob Lowe), który dla sukcesów finansowych zaniedbał swoją rodzinę - żonę Kate i ich dwunastoletnią córeczkę Lily. Pochłonięty pracą w ostatniej chwili przypomina sobie o świątecznych prezentach. W poszukiwaniu niespodzianek dla żony i córki, Rob spotyka ośmioletniego Nathana. Chłopczyk również szuka prezentu dla ukochanej mamy. Spotkanie to jest dla Roba niezwykłą lekcją o życiu i miłości.
Kiedy syn Michaela Sullivana staje się świadkiem brutalnego morderstwa, życia dwunastolatka oraz jego ojca gangstera rozsypują się w pył. Sullivan i syn nie mają gdzie uciekać, a ich śladem podąża wysłany przez mafię sadystyczny zabójca. Podczas zaciętej walki o życie synka, gangster odkrywa czym jest honor i odkupienie.
Serial obyczajowy emitowany przez stację telewizyjną Polsat, który pokazuje problemy życiowe współczesnych ludzi. Wszystkie sytuacje są przedstawione z punktu widzenia psa, który w serialu jest narratorem. Serial próbuje pokazać jak wielki wpływ na życie człowieka ma ten odwieczny przyjaciel człowieka.


8. mila

7,1
Film przedstawia tydzień z życia grupy młodych ludzi, którzy walczą o przetrwanie w najgorszych dzielnicach Detroit w 1995 roku. Tylko hip-hop oddziela takich jak Jimmy "Rabbit" Smith junior (Eminem) i jego przyjaciele od pustki i nicości. Rabbit wie, że muzyka jest dla niego jedyną przepustka do lepszego świata. Ale żeby odnieść sukces musi zamienić swój gniew na słowa i stanąć do ostatecznej rozgrywki swego życia...

Niewierna

6,8
Jak niewiele potrzeba, aby udany związek małżeński legł w gruzach. Para głównych bohaterów żyje dostatnio i nic im do szczęścia nie brakuje - mają przecież siebie i kochającego synka. Idylla nie trwa jednak wiecznie. Przypadkowe spotkanie głównej bohaterki z przystojnym antykwariuszem burzy całe jej dotychczasowe życie i wyznawane wartości, takie jak lojalność czy wierność. Jakie będą konsekwencje wydawałoby się niewinnego romansu i kto na tym najbardziej ucierpi?
Północna Norwegia, lata 60. XIX wieku. W pewnej posiadłości wraz z ojcem (Bjørn Floberg), matką (Pernilla August) i służbą, mieszka mała Dina (Maria Bonnevie). Niechcący powoduje straszliwy wypadek, w którym ginie jej matka. Zdruzgotany ojciec nie może znieść widoku córeczki i oddaje ją służbie. Dziewczynka, pozbawiona miłości i ciepła, zamyka się w sobie, przestaje mówić, bardzo szybko staje się krnąbrna i nieznośna. Jej jedynym przyjacielem jest spokojny Tom. Nie dorównuje on jednak dziewczynce w uporze i odwadze.
Ameryka lat 50-tych. Frank (Dennis Quaid) - przystojny, odnoszący sukcesy biznesmen i jego żona Cathy (Julianne Moore), która dzieli swój czas pomiędzy wychowywanie dzieci, utrzymywanie domu oraz działalność dobroczynną tworzą wzorcową rodzinę... do czasu, gdy okaże się, że Frank ożenił się z Cathy tylko po to, by ukryć swoją homoseksualną naturę. Cathy zaczyna coraz więcej czasu spędzać na miłych rozmowach z młodym, czarnoskórym ogrodnikiem Raymondem (Dennis Haysbert). W społeczności, która toleruje odmienność o tyle, o ile wydaje się jej ona nieszkodliwa i pozostaje niewidoczna, a sztuczność relacji międzyludzkich jest normą - zachowanie członków rodziny Whitakerów nie ma racji bytu...
Wójt gminy Piaski ma za zadanie w ramach unijnej współpracy podjąć niemiecką delegację. A zadanie niełatwe, bo wieś popegeerowska, gdzie ludzie nie mają pracy i utrzymują się z kłusownictwa na miejscowych jeziorach… Zjawia się wiceminister, który bardziej niż godnym podjęciem delegacji interesuje się kupnem popegeerowskiej ziemi. Najważniejsze jednak staje się odnalezienie popiersia Lenina, w którym zmarły sekretarz ukrył diament „Oko Syberii”. Okazuje się, że takich gipsowych popiersi, które służyły do przemytu, jest wiele…
"Moje miasto", to poetycka opowieść o mieszkańcach pewnego bloku, stojącego samotnie na obrzeżach górnośląskiego miasta. Bezrobocie, brak perspektyw, bezsilność tworzą szczególną aurę, w której rozgrywają się wydarzenia. Główny bohater, Goździk, mieszka tu od urodzenia. Nie ma pracy, nie uczy się. Gra w hokeja w drużynie okręgowej; tutaj to jedyne zajęcie. Poznajemy też jego rodzinę oraz innych mieszkańców bloku - galerię barwnych, śmiesznych i smutnych zarazem postaci, próbujących żyć w tym zapomnianym miejscu.
Kameralna komedia w reżyserii Jana Englerta. Grace (Joanna Szczepkowska) ma romans z Samem (Jerzy Trela), Monika (Gabriela Kownacka) – z Howardem (Jan Englert). Michelle i Allen (Maciej Stuhr) to młodzi zakochani, są ze sobą od dwóch lat. Michelle (Kamilla Baar) marzy o ślubie, jednak Allen waha się, czy chce spędzić z nią całe życie. Między młodymi dochodzi do kłótni, po której każde z nich udaje się do rodziców po radę. Okazuje się, że Grace jest żoną Howarda, a Sam to mąż Moniki. Tymczasem Michelle postanawia przedstawić matce i ojcu Allena i jego rodziców. Rodzinna kolacja zapowiada się więc niezwykle ciekawie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…