Najlepsze seriale wojenne

Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose'a miniserial telewizyjny Kompania braci opowiada historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także ich dziennikach i listach, „Kompania braci” relacjonuje losy ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą.

Rzym

8,1
Opowieść o życiu zarówno wybitnych jak i zwyczajnych rzymian rozgrywająca się w ostatnich dniach istnienia Rzymskiej Republiki.
Podczas drugiej wojny światowej René Artois prowadzi małą kawiarnię, w której codziennie spotykają się nieznający swoich prawdziwych tożsamości bojownicy ruchu oporu, gestapowcy, niemieccy oficerowie oraz angielscy lotnicy.

Wikingowie

8,0
5,7
Wiking Ragnar Lothbrok postanawia odbyć wyprawę łupieżczą na zachód, gdzie spodziewa się znaleźć nieznany nikomu ląd.

Pacyfik

7,9
Mini serial, składający się z 10 odcinków, twórców Kompani Braci przedstawiający przeplatane historie trzech Marines biorących udział w amerykańsko-japońskiej bitwie na Pacyfiku podczas II Wojny Światowej.
Serial opowiadający o najważniejszych postaciach i wydarzeniach II wojny światowej, od Lisa Pustyni po brutalną walkę o władzę, która nastąpiła po śmierci Stalina.
Podczas pierwszej wojny światowej kapitan Edmund Czarna Żmija stara się zrobić wszystko żeby uciec od banału wojny.

M*A*S*H

7,7
Przez wielu uważany za najlepszą komedię wszech czasów, M*A*S*H* opowiada historię nietypowego amerykańskiego szpitala polowego podczas wojny w Korei. By przetrwać koszmar wojny lekarze robili co w ich mocy, chcąc oderwać myśli od brutalnej rzeczywistości.
Wielowątkowa opowieść o losach Polaków w latach II wojny światowej. "Czas pogardy" ukazano przede wszystkim z punktu widzenia dwóch głównych bohaterów - porucznika Władysława Niwińskiego (Karol Strasburger) i Leona Kurasia (Kazimierz Kaczor) - drobnego cwaniaka, nie pozbawionego jednak znamion heroizmu.
Po sukcesie Kompanii Braci HBO przedstawia kolejny miniserial wojenny. Generation Kill opisuje 40 pierwszych dni inwazji na Irak, widzianych oczami żołnierza z Pierwszego Batalionu Rozpoznania. Żołnierze zmagają się nie tylko z wrogiem, ale też z nuda i komplikacjami wynikającymi często z niekompetencji dowódców. Błędy kadry oficerskiej, braki w zaopatrzeniu, śmierć niewinnych cywilów. Wojenna rzeczywistość, opisana bez zbędnego upiększania i patetycznych akcentów. Serial powstał na podstawie książki Evana Wrighta, reportera "Rolling Stone'a"-'Generation Kill'.
Czas honoru to trzynastoodcinkowy serial historyczno-obyczajowy, inspirowany historią polskich dywersantów, którzy w czasie II wojny światowej przechodzili w Anglii szkolenia, by wrócić do okupowanej przez hitlerowców Polski z misją konspiracyjnej walki o niepodległość.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Wspaniały serial akcji, przesycony humorem. Grupa "najemników", niesłusznie oskarżona przez sąd wojenny, wykonuje różne misje w imię dobra. Drużyna tworzy genialny przywódca John "Hannibal" Smith, Peck - ponoć przystojny, B.A. Baracus - umięśniony murzyn, mechanik, którego strach przed lataniem jest często wykorzystywanym wątkiem humorystycznym, oraz Murdock, siedzący w zakładzie psychiatrycznym, ale dobry pilot z Wietnamu.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II wojnę światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.
Oparta na bestsellerowej powieści Johna Jakesa historia przyjaźni dwóch młodych mężczyzn - George'a Hazarda i Orry'ego Maina, którzy poznają się w drodze do prestiżowej szkoły wojskowej West Point. Pierwszy pochodzi z zamożnej rodziny z Pensylwanii; drugi z Południa, gdzie wciąż istnieje niewolnictwo. W burzliwych latach, które wkrótce mają doprowadzić do wybuchu Wojny Secesyjnej ich przyjaźń zostaje poddana wielu próbom, a ich różne światopoglądy wydają się nie do pogodzenia. Serial dwukrotnie nominowany do Złotych Globów i zdobywca nagród Emmy.
Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.
Porucznik Konaszewicz zostaje dowódcą plutonu podczas wyjazdu do Afganistanu.
„Tajemnica twierdzy szyfrów” to osadzona w realiach II wojny światowej ekranizacja bestsellerowej powieści Bogusława Wołoszańskiego pt. „Twierdza szyfrów”. 13-odcinkowy fabularny serial telewizyjny ze znakomitą obsadą w reżyserii Adka Drabińskiego. To wielkie historyczne widowisko, kino wojenne o wartkiej, trzymającej w napięciu akcji. Są tu efektowne sceny batalistyczne z udziałem m.in. artylerii przeciwlotniczej, owiana tajemnicą maszyna „ryba-miecz”, polski szpieg w niemieckim mundurze, walka wywiadów, splatające się wątki, dramatyczne wydarzenia rozgrywające się w mrocznych tunelach i zamkach z malowniczymi plenerami Dolnego Śląska w tle.

Proszę czekać…